Profesjonalna opieka

Kadrę pedagogiczną tworzy zespół młodych, kreatywnych, twórczych a przede wszystkim wykształconych Opiekunek, dbających o ciepłą i rodzinną atmosferę w Naszym Żłobku oraz jak najlepsze warunki dla prawidłowego rozwoju naszych wychowanków. Każda Opiekunka ma ukończony kurs pomocy przedmedycznej

Sylwia Grochowska - Dyrektora Żłobka, Opiekunka w żłobku " A kuku", absolwentka studiów magisterskich o specjalności Pedagogika Opiekuńczo - Wychowawcza na Uniwersytecie Przyrodniczo- Humanistycznym w Siedlcach. Praca z dziećmi od zawsze była moim marzeniem, nie wyobrażam sobie abym mogła robić w swoim życiu cos innego. Od najmłodszych lat charakteryzowała mnie przede wszystkim opiekuńczość i chęć bycia potrzebną. Swoją pedagogiczną karierę zaczęłam jako opiekunka do dzieci, którą kontynuuje w miarę możliwości do dnia dzisiejszego. Z wyborem studiów tez nie miałam większych problemów, pedagogika to było jak " powołanie". Na pytanie, dlaczego akurat pedagogika, dlaczego praca z dziećmi odpowiadam zawsze krótko; po postu to kocham. Jest to ciężka praca, która wymaga mnóstwa cierpliwości i zaangażowania, ale kiedy widzi sie efekty swojego zaangażowania w wychowanie dziecka satysfakcja i radość są nie do opisania. My jako pedagodzy pomagamy dzieciom poznać świat i staramy sie przekazywać im mnóstwo wiedzy , ale sami też wiele uczymy sie od naszych małych podopiecznych. Przede wszystkim tego, jak można cieszyć się z mych rzeczy i jak łatwo jest okazywać uczucia . Moim zdaniem świat bez dzieci, nie byłby światem 😉

Anna Rocka - Zastępca Dyrektora oraz Pomoc Opiekuna w Żłobku „A kuku”, Prywatnie mama dwójki Dzieci Sandry i Adasia. Pracując w żłobku każdego dnia zdobywam wiedzę i umiejętności potrzebne w tej pracy. Szybko się uczę, jestem osobą otwartą na nowe wyzwania. Praca z maluszkami daje mi ogromną radość i satysfakcję. Mam dobry kontakt z dziećmi, jestem wesoła, kreatywna i cierpliwa. W wolnym czasie lubię jeździć na rowerze, czytać książki, podróżować oraz słuchać muzyki.

Małgorzata Czepi-Ogły – Absolwentka pedagogiki. Prace z dziećmi zaczynałam pracując jako opiekunka prywatnie. W sercu i duchu wciąż dziecko, stąd łatwość nawiązywania kontaktów z dziećmi oraz frajda z czasu wspólnie spędzonego. Prywatnie lubię aktywnie spędzać czas np na basenie, siłowni, wycieczkach rowerowych itp. Lubię czytać książki, oglądać dobre kino oraz podróże, te bliskie i dalekie.


Monika Mięgoć - Pomoc Opiekuna w Żłobku " A kuku" , Szczęśliwa mama ośmioletniej Amelki i trzyletniego Adasia. Praca z najmłodszymi daje mi możliwość robienia tego co lubię. W pracy z dziećmi kieruje się przede wszystkim sercem, troską o ich prawidłowy rozwój . Cieszy mnie wspólne odkrywanie tego co nowe i nieznane . Cechuje mnie spokój , cierpliwość, oraz zaangażowanie w powierzone mi obowiązki. Staram sie być zawsze życzliwa, uśmiechnięta i pełna optymizmu.


Sylwia Stachowska – Pomoc Opiekuna w Żłobku, Z wykształcenia jestem polonistką, obecnie studiuję podyplomowa na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Mam za sobą praktyki w szkołach podstawowych oraz doświadczenie jako prywatna opiekunka do dziecka. Codziennie z uśmiechem wychodzę do pracy a przekraczając próg żłobka "A kuku" wiem, że to będzie udany dzień. Nieustannie staram się, aby czas spędzony w żłobku przyniósł dzieciom wiele radości. Duże znaczenie ma dla mnie przekazywanie dzieciom umiejętności do ich samodzielnego funkcjonowania. W pracy kieruję się empatią i indywidualnym podejściem do każdego dziecka.


Joanna Walicka – Opiekun w Żłobku „ A kuku”, Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim . Dla rozszerzenia swoich umiejętności ukończyłam kurs animatora zabaw dziecięcych. Praca z dziećmi to coś co chciałam robić od zawsze. Kocham dzieci i uwielbiam patrzeć jak każde na swój indywidualny sposób próbuje odkryć otaczający go świat, a pomaganie im w tym i pokazywanie odpowiedniego kierunku daje mi ogromną satysfakcję. Po pracy lubię relaks z dobrą książką, filmem lub pograć w gry planszowe.


Katarzyna Stasiak – logopeda Absolwentka logopedii i filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie kontynuuję naukę w Akademii Pedagogiki Specjalnej na kierunku pedagogika. W czasie studiów odbywałam liczne praktyki i staże logopedyczne w poradniach, przedszkolach, szkołach oraz w szpitalu. Biorę udział w konferencjach oraz szkoleniach, m.in. z zakresu postępowania logopedycznego w przypadku Opóźnionego Rozwoju Mowy u małych dzieci. Poza żłobkami pracuję w przedszkolu i poradniach. Zajmuję się wspieraniem rozwoju mowy dzieci, korygowaniem wad wymowy oraz rehabilitacją mowy osób dorosłych. Praca logopedy wymaga nie tylko umiejętności, wiedzy i doświadczenia, ale także intuicji, cierpliwości, kreatywności i spontaniczności. Uczy też cieszenia się małymi rzeczami, bo należy pamiętać, że każda nowa głoska, każda sylaba i każdy wyraz pojawiający się w słowniku dziecka to jego wielki sukces!

Comments are closed